מעלון כסא

מעלון כסא זה הפתרון המדויק לאנשים שרוצים לעלות ממפלס גובה אחד למפלס גובה שני.

יש אנשים שחושבים שניתן לבצע זאת בקלות על ידי מעלית, או פשוט על ידי עלייה במדרגות. ועם זאת, יש מקומות והקשרים בהם פתרונות אלו אינם אידיאליים, לפחות, לא במידת הפתרון שמעלון יכול לספק.

הסיבה לכך מגוונת. ראשית כל, אם ניקח עלייה במדרגות – כפתרון לעלייה בין מפלסים – לדוגמה, בין מפלס קרקע, למפלס פתח הכניסה, שביניהם יש גובה של אולי חצי קומה או פחות – עלייה במדרגות יכולה לספק פתרון – לאנשים שיכולים לטפס אותן, ברגליהן הבריאות.

כלומר, ביכולת הליכה שלמה, שמאפשרת תנועה מלאה ונועזת במעלה גרם מדרגות.

אם אנחנו מדברים על אנשים, שמסיבה כלשהי – אינם בעלי כושר הליכה מלא, סימן שעלייה בגרם מדרגות יכול להיות פתרון שאינו מדויק להם.

בייחוד אם מדובר באנשים שמתניידים בעיקר על ידי כסאות גלגלים, ו/או על ידי אביזרים תומכי הליכה אחרים.

זה פשוט לא הפתרון הקל והנעים ביותר, לדעת כותב מילים אלו, ובהנחה – גם לדעת אנשים אחרים. ולכן, אפשר לשקול אפשרויות אחרות.

מעלון כסא

אז מתי נשתמש במעלון כסא ולא בפיתרון אחר?

ולא, מעלית זה לא פתרון נהדר, כשעוברים ממפלס של קרקע, למפלס של קצה גרם המדרגות. זה פחות מגובה של קומה שלמה, ולא בהכרח משתלם להכניס מעלית לנקודה שכזאת.

בין אם זה כי זה אינו פרקטי – לדוגמה, אם מדובר על מפלסי גובה בתוך בית מגורים (בהשוואה לפרקטיות, מבחינת נפח מקום ועלויות, ונפח השימוש – שמקבלים באמצעות מעלון). וגם אם על מקום ציבורי – לא תמיד זה הפתרון הנכון, ארכיטקטורית, להכניס מעלית שלמה, לכל מקום שרוצים לצייד באביזר שתומך במעבר בין מפלסי גובה.

אולי זה לוקח מקום, אולי זה לא נכון מסיבות בטיחותיות – בכל אופן, הפתרון הפשוט של מעלון, מספק יותר גמישות במרחב, מבחינת היכולת למקם את המתקן ביותר "פינות", ביתר קלות, עבור שימוש אישי, ומעודן יותר – מאשר פתרונות "תעשייתיים" יותר, כמו מעלית, ואחרים – שניתן להציע.

מעלון כסא הוא הסוג הספציפי מקטגוריית המעלונים, שבעצם מסייע לאנשים לעבור מפלסי גובה, בין אם בגובה של קומה אחת, יותר, או פחות מכך – בעודם רכובים על כסא.

היכולת לרכב על מעלון כסא בין מפלסים, יכולה להיות מאוד שימושית כשזה נוגע לשימוש ביתי, לדוגמה.

הסיבה לכך, היא שניתן להתקין מעלון כסא בלי להתקין פיר מעלית. יש לזה משמעות לוגיסטית – מבחינת המרחב הפיזי שזה תופס בבית המגורים, כמו גם מבחינת עלויות – שכן לכל רכיב יש עלות ייצור, שיווק ומכירה – כמו גם עלות התקנה, והכנה להתקנה של המרחב הפיזי – בו יותקן.

באופן טבעי, מעלון כסא, מגיע עם פחות עלויות תחזוקה, ומורכבויות לוגיסטיקה – עקב כך שמדובר בהתקן (המעלון), שגודלו הפיזי אינו שונה משמעותית, במידה יוצאת מן הכלל – מכסא גלגלים סטנדרטי.

יש דגמים שיכולים להיות קומפקטיים יותר, וישנם מאסיביים יותר – והם מתאימים לסוגי אנשים שונים, ולסוגי מקומות שונים.

שימושים למעלון כסא

אחד מהשימושים שניתן לעשות במעלון כסא, זה להרכיב אותו לצד גרם מדרגות – כך שאם לאדם יש אתגר מסוים, מבחינת יכולת ההליכה והעלייה במדרגות שמתאפשרת לו – ניתן לתמוך בו על ידי אפשור תנועתו, במעלה או מורד גרם המדרגות – תוך רכיבה על מה שנקרא מעלון כסא, כפי שהזכרנו כאן – כך שהתנועה שלו נהיית אוטומטית, וכל שמתבקש ממנו זה לשבת בנוחות, ובצורה בטוחה על גבי ההתקרן.

כך שמעלון כסא, תומך באנשים שרוצים לנוע ממקום למקום, או יותר נכון – ממפלס גובה, למפלס גובה – בלי שייצטרכו להשקיע מאמץ פיזי בכך, בין אם הם יכולים לנוע בצורה מלאה, ובין אם יש להם אתגר עם כך.

התקשרו עכשיו
דילוג לתוכן