התאמת הבית לגיל השלישי באמצעות מעלוני מדרגות ועזרים נוספים

איכות החיים שלנו תלויה באופן שבו אנחנו יכולים לנוע בחופשיות בבית שלנו ומחוצה לו.

כאשר אנחנו מתבגרים ומגיעים לגיל השלישי פעמים רבות יש לנו פחות כוח בשרירים לעלות ולרדת במדרגות הפנימיות בבית שלנו.

המדרגות הפנימיות שיש לנו בתוך הבית בין הקומות השונות שלו לא צריכות להפריע לנו ליהנות מאיכות חיים גבוה וכאשר אנחנו מגיעים לגיל השלישי חשוב שנדע להתאים את הבית שלנו לצרכים המשתנים שלו.

כך למשל התקנה של מעלון מדרגות או מעלון מסוג מעלון כסא יכולה לשפר מאוד את איכות החיים בבית שלנו כך שיהיה לנו קל יותר לנוע בו בחופשיות ללא תלות באנשים אחרים. 

מעלון מתעקל בעל שני מסילות
מעלון מתעקל בעל שני מסילות

איך מעלוני מדרגות יכולים לשדרג את איכות החיים בבתים של בני הגיל השלישי

מעלוני מדרגות יכולים לשדרג מאוד את איכות החיים בבתים של בני הגיל השלישי. כאשר אנחנו מגיעים לגיל 60 או שבעים פלוס יכולות להיות לנו בעיות בריאות שונות.

בעיות הבריאות שלנו לא חייבות להפריע לנו לקיים שגרת חיים רגילה וטובה. אם אנחנו רוצים לשפר את איכות החיים שלנו כך שהיא תהיה טובה ומטיבה אנחנו צריכים למצוא פתרונות יצירתיים שיסייעו לנו להרגיש חופשיים ומאושרים והכי חשוב עצמאיים בבית הפרטי שלנו.

התקנה של מעלוני מדרגות יכולות לסייע לנו להרגיש הרבה יותר עצמאיים בבית שלנו כך שיהיה לנו קל לנוע בחופשיות ובקלות בכל הקומות והמפלסים השונים בבית.

טיפים ונושאים שחשוב לשים לב אליהם בהתאמת הבית לגיל השלישי

התאמת הבית לגיל השלישי כוללת בין השאר התקנה של אביזרים ועזרים שונים בבית כמו מעלון או כמו מעקות בטיחות במקלחת או מעקות בטיחות ליד המיטה.

חשוב לחשוב ולברר מהם בדיוק הצרכים שלנו בהתאם למצב הבריאותי שלנו ושל בן או בת הזוג שלנו ולפי צרכים ויכולות אלו נוכל לדעת יותר טוב איזה עזרים ואביזרי בטיחות נחוצים לנו בבית.

אביזרים ועזרים נוספים שיכולים לסייע לנו יכולים להיות הם למשל מנורות חזקות יותר כך שהבית שלנו יהיה מאור יותר ויהיה לנו קל יותר להתמצא בבית.

ככלל חשוב להפוך את הבית לנגיש עבורנו כך שיהיה לנו קל לנוע בו ולהתנהל בו באופן עצמאי.

בעת בחירת העזרים שנבחר להתקין בבית שלנו אלינו להתייחס קודם כל לנושאים של בטיחות ולנושאים של איכות החיים שהיינו רוצים שתהיה לנו.

התקנה של עזרים מיוחדים כמו מעלוני מדרגות או מעקות בטיחות תוכל להפוך כל בית לנעים ובטוח יותר למגורים.

התקשרו עכשיו
דילוג לתוכן